Bu Blogda Ara

22 Ağustos 2016 Pazartesi

Film Önerisi:Midnight İn Paris

      Yaz tatili girince araya yine bloğu boşladım.Aslında yazacak öyle çok şey var ki.Ama Türkiye'de yaşanan spn olaylardan sonra açıkçası elim kolum çok zor kalktı.

       Yaz tatilinde araya İtalya'yı sıkıştırdım.Muhteşem bir deneyim oldu.Bunu başka bir postta uzun uzun anlatacağım inşallah.

        Yurt dışına çıkınca özellikle gittiğim ülkelerde çekilmiş filmleri izlemekten inanılmaz keyif alıyorum.Dokunduğum yerlerde çekilmiş filmler bana daha anlamlı gelir oldu.Melekler ve Şeytanlar'ı izlemek istedim önce ancak internette gezerken Midnight in Paris çıktı karşıma.Daha önce bir blogger tarafından da önerilmişti ve ben not etmişim.Epeyi ertelemiştim izlemeyi ancak bu pazarı evde geçirmeye karar verince koltuğa yayılıp bu gizemli yolculuk filmini izledim.

   Size sorsalar ,bi yere gitme şansınız olsa ,bir yeri,bir olayı görme hakkınız olsa neyi görmek isterdiniz diye?İşte benim cevabım bu filmin içinde saklıydı adeta.Yani en azından 31 yaşımdayken şimdilik bunu düşündüm,ilerde ne olur bilmiyorum:)

  Gelelim "Pariste Gece Yarısı" filmine.

Eğer daha önce Paris'e gittiyseniz ki şiddetle tavsiye ederim,size tekrar bir Paris şöleni sunuyor.

İzlerken ,ünlü caddeleri,sokakları,ünlü cafelerinden Cafe de Flore,Shakespare and Company,Louvre Müzesi,Tuileries Sarayı,Versailles ,Notre Dame ,Eiffel hepsinde mini bir gezinti yapıyorsunuz .Ve film size yavaş yavaş sürprizlerini sunmaya başlıyor...
  
  Filmin Konusu şöyle:Evlilik hazırlığı yapan nişanlı çift Inez ve yazar Gil, Inez'in babasının iş gereği Paris 'e gelmesini fırsat bilip, küçük bir tatil için bu gözde Avrupa şehrine giderler. 

Aslında her şey eğlence ve aşk dolu bu Avrupa  kentini gezmekten ibaretken, damat adayı Gil'in Paris caddelerinde gece yarısı gezerken yaşadığı gerçeküstü maceralar birçok şeyi etkileyecektir.Ayrıca filmin yönetmeninin Woody Allen olduğunu da belirtmek isterim.

   Bloğumun bu köşesi ne kadar keşfedildi bilmiyorum.Ama en yakın arkadaşım filme ihtiyaç duyduğunda bloğumu ziyaret ettiğini söyleyince çok ama çok mutlu oldum:)Umarım dilm köşem sizlere faydalı oluyordur.Hepinize sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder