Bu Blogda Ara

4 Eylül 2014 Perşembe

Hoşgeldin Eylül

   Herkese kocaman bir Merhaba,yaz ayının gelmesiyle birlikte bol bol film önerisi yaptım:)Umarım işine yarayanlar olmuştur...

   

    Sonunda Eylül ayına kavuştuk,aslında bu ayla birlikte koşturmacalar da başlıyor... 

  Biz Eylül ayının getirdiği hafif serinlikle mini bir tatil daha yaptık.Aslında yazın bolca gezdik onunla da ilgili bir gezi yazısı yazmak istiyorum ilk fırsatta...
   İstanbul gezimizde  kaldığımız otele yakın olması sebebiyle öncelikle Ulus Parkına gittik .

      

 İstanbul'da hava mükemmeldi.Ankara'da bu sene şimdiye kadar hiç yaşamadığım bir sıcaklık getirdi ağustos ayı.Şöyle ki en son ağladım sıcaktan.Doğru olmadığını biliyorum fakan eskiden beri yaz aylarına pek sempati duymam.Ankara da genellikle serin bir memleket malumunuz e bünye alışık değil.Hatta Eylül ayı Ankara'ya hissedilir bir serinlik getirmedi.

   Gelelim ulus parkına.Fotoğrafta gördüğünüz merdiven neredeyse sahile iniyor.İnerken ayyy ne manzara ooo çiçek böcek derken geri dönüş yolunda nefesiniz kesilince görüyorsunuz çiçeği böceği:)Parkın üst katında bir cafe var.Orada birşeyler içip serinleyebilirsiniz.

   Sonrra Trabzon Parka gittik.Manzara muhteşem.Ora genelde piknik yapmak isteyenler için ayarlanmış bir park.Gezi yapmak pek mümkün değil.Parkın içinde Fevzi Hoca Restaurant var.Ankara'da çok gittiğimiz için farklı bir yer denemek istedik ve rotamızı Kavacık'a çevirdik.

    


   Mekanın adı Muhlama.Sac kavurmasını beğendim.Tabii muhlaması gayet güzeldi adına yakışır.Herşey bi yana  çalışanlar ,ilgi ,manzara ve çay çok iyiydi .  Getçekten keyif yaptık ,güneşin batışını izledik uzun ızun sohbetler ettik dostlarımızla.Bir ağacın üzerine konumlandırılmış bu şirin mekana uğrayın derim.

Herkese sevgiler...   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder